O klubu

Sportovní klub MS AUTO, je zapsaný spolek (dříve občanské sdružení), který si od počátku svého založení vytkl za cíl provozovat silniční cyklistiku a dát šanci zájemcům o tento krásný sport startovat na významných závodech i akcích místního charakteru. Stanovy klubu, který v té době měl název M+S Minařík, byly Ministerstvem vnitra ČR schváleny na konci roku 1998 a první ostrou závodní sezónou byl tak rok 1999. Později došlo k úpravě názvu klubu na Sportovní klub MS AUTO.

V týmu působilo mnoho skvělých cyklistů, mj. Jiří Říha, Jan Valeš, Petr Charousek, Hana Ebertová. V klubu jsou jen dva lidé, kteří úplné pamatují začátky – Petr Nováček a zakladatel a předseda klubu Josef Semerád.

Od počátku se Sportovní klub snaží přivádět k cyklistice děti a mládež a vychovávat tak vlastní svěřence. Do dnešních dnů prošlo klubem přes 80 dětí a mládežníků. Tím úplně prvním byl Petr Slavíček, zatím posledním jsou sourozenci Rakovi.

Kromě závodní a trenérské činnosti se klub vždy věnoval i pořadatelským aktivitám. Mnozí si vzpomenou na deset odjetých ročníků hromadného závodu Bohemia tour, v současné době klub MS AUTO pořádá čtyři časovky. Zatím poslední výzvou, kterou se podařilo splnit, bylo v roce 2012 založení krajského seriálu závodů Českolipský silniční pohár, který Sportovní klub MS AUTO organizuje a zabezpečuje.

Vyjmenovávat všechny významné úspěchy, kterých klub ve své historii dosáhl, by bylo zdlouhavé. Já osobně za ten největší úspěch považuji fakt, že klub funguje, vyvíjí aktivity a dává šanci mladým i v dnešní nelehké době. Sportovní klub musel ustát i odchod všech soukromých sponzorů v době počátku hospodářské krize. O to více si ceníme pomoci města Česká Lípa a každého, kdo nám, třebas i drobným dílem pomáhá – od lidí na křižovatkách, přes rozhodčí, pořadatele, hostesky …

Věříme v další budoucnost našeho klubu a s ním silniční cyklistiky na Českolipsku. Provádíme soustavný nábor mládeže, každý má šanci u nás začít a hrdě vozit svůj závodní dres !

Josef Semerád
předseda Sportovního klubu MS AUTO